Aizvērt
Change language

Iebraukšana Latvijā ar auto

Latvijā ar auto var nokļūt no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas vai arī braucot ar prāmi no Stokholmas un Nīnēshamnas Zviedrijā vai Travemundes Vācijā.

 

Šķērsot Latvijas robežu braucot no vai uz mūsu kaimiņvalstīm – Igauniju, Lietuvu, ir īpaši viegli, jo visas šīs valstis ir Šengenas līguma dalībvalstis un robežšķersošana to starpā ir atvieglota. VISITLATVIA.LV iesaka, apceļot visas trīs baltijas valstis ar mašīnu, jo attālumi starp visu trīs valstu galvaspilsētām ir nelieli - Igaunijas galvaspilsēta Tallina atrodas 311 km attālumā no Rīgas, bet Lietuvas galvaspilsēta Viļņa – 290 km. Visas šīs valstis savieno ceļš VIA BALTICA, kas ir daļa no E67 maģistrāles.

 

Ņemiet vērā, ka iebraucot, vai arī dodoties no Latvijas uz Krieviju vai Baltkrieviju ar auto, Jums nāksies iziet muitas kontroli un robežšķērsošana var arī ieilgt, atkarībā no muitas darbinieku noslodzes. (Krievijas galvaspilsēta Maskava atrodas 929 km attālumā no Rīgas, savukārt Snt. Pēterburga – 577 km. Baltkrievijas galvaspilsēta Minska – 480 km)

 

Kopumā Latvijā ir samērā plaši sazarots autoceļu tīkls, tomēr ātrgaitas autostrāžu Latvijā nav un ceļu kvalitāte Latvijā mēdz būt ļoti atšķirīga, piemēram, VIA Baltica ceļš ir gluds, bet par pārējo ceļu kvalitāti jābrīdina, ka šo ceļu segums var Jūs nepatīkami pārsteigt. Jāatzīmē, ka Latvijas lauku apvidos vēl joprojām daudzviet ir gan grants, gan zemes ceļi. Katrā lielākā apdzīvotā vietā un uz nozīmīgākajiem ceļiem ir degvielas uzpildes stacijas.

 

Vairāk informācijas par ātruma ierobežojumiem, kā arī ceļošajai nepieciešamajiem dokumentiem meklējiet: CEĻU SATIKSMES NOTEIKUMI un CEĻOJUMA DOKUMENTI.