Aizvērt
Change language

Ikšķiles Sv. Meinarda baznīcas drupas

Ikšķiles Sv. Meinarda baznīcas drupas
Foto: www.majaslegendas.lv
Adrese:
Ikšķile
Ikšķiles nov.
GPS:
N 56° 48' 35.99"
E 24° 31' 3.75"
Mājas lapa:

Svētā Meinarda baznīca Ikšķilē bija pirmā mūra celtne Baltijā, Livonijas bīskapa baznīca, un tieši šeit meklējami pirmsākumi Līvzemes un Livonijas valsts vēsturei. Līdz ar baznīcas celšanu iezīmējams kristietības sākums Latvijā - sala ir pirmā kristietības svētvieta Latvijā. 

 

Kopumā līdz ar Sv. Meinarda baznīcas uzcelšanu pirms vairāk nekā 800 gadiem aizsākās Latvijas un pat Eiropas nozīmes vēstures notikumi, kuru liecinieki mūsdienās ir vecākās sakrālās mūra celtnes drupas uz Sv. Meinarda salas Daugavā. 

 

Svētais Meinards Latvijas teritorijā ieradās kā misionārs kopā ar Brēmenes tirgotājiem, uz kuru kuģa bija pieņemts par kapelānu. Ap 1180. gadu viņš nonāca Baltijā un uzsāka pagānu evaņģelizāciju - viņš bija brīvprātīgi izvēlējies un stingri apņēmies sludināt evaņģēliju tur, kur to vēl nepazina. 1186. gadā Brēmenes arhibīskaps Hartvigs II konsekrēja Meinardu par bīskapu. Sv. Meinards mira 1196. gadā un tika apglabāts Ikšķiles baznīcā pie altāra, taču vēlāk (14. gs.) Sv. Meinarda mirstīgās atliekas pārapbedīja Rīgas Doma baznīcā, kuras sienas nišā tās atrodas vēl tagad. 

 

Informācija sagatavota sadarbībā ar www.majaslegendas.lv