Aizvērt
Change language

Liepājas Karostas cietums

Liepājas Karostas cietums ir vienīgais publiskai apskatei atvērtais militārais cietums Eiropā. Karostas garnizona cietums celts 20. gs. sākumā un līdz pat 1997. gadam tas kalpojis kā militārpersonu disciplinārsodu izciešanas vieta - gan revolucionāriem, cara armijas noteikumu pārkāpējiem un vācu Vērmahta dezertieriem, gan Staļina laika tautas ienaidniekiem, padomju un Latvijas armijas karavīriem, kā arī citiem nepaklausīgajiem.

 

Šobrīd Karostas cietumu var apskatīt, dodoties ekskursijā profesionāla gida pavadībā. Ekskursija tiek rīkota kā šovs, kura dalībnieki esiet Jūs paši. Asāku izjūtu cienītāji un cilvēki ar “dzelzs nerviem” var nakšņot cietuma kamerā, jo ne reizi vien virssardzē ir novērtas dažādas neizskaidrojamas parādības, kuras, iespējams, rada vēl joprojām cietuma telpās mītošo, nežēlīgi mocīto un nogalināto cilvēku nemierīgās dvēseles.

 

To, ka Karostas telpās ir neizskaidrojamas parādības, atzina arī Starptautisko Spoku mednieku komanda (GHI, Ghost Hunters International), kas 2009. gadā cietumā veidoja raidījumu ASV TV zinātniskās fantastikas kanālam Sci Fi (Science Fiction). Kā raidījumā atzīst paši spoku mednieki, Karostas cietums ir ļoti "dzīva" vieta.