Aizvērt
Change language

Kurzemes reģions

Kurzeme atrodas Latvijas rietumos, un to apskalo Rīgas jūras līcis un Baltijas jūra. Kurzeme vienmēr ir saistījusies ar Baltijas jūras šalkoņu, kāpām, bagātām pilsētām, tumšiem mežiem, bieziem siliem, mistiskiem purviem un gleznainām ainavām.

 

Kurzeme ir slavena ar savu garo pludmali un Baltijas jūras stāvkrastiem. Pludmales Kurzemē stiepjas gandrīz 300 km garumā. Šajās pludmalēs izbaudīsiet pilnīgu mieru un dabas tuvumu, jo Kurzemes jūras piekraste ir salīdzinoši neskarta un atpūtnieku šeit nav daudz.

 

Kurzeme savus viesus pārsteidz ar apskates objektu daudzveidību, jo šeit var ieraudzīt gan piejūras pilsētas ar ostu teritorijām un koka ēkām, gan gleznainas viduslaiku pilsētiņas ar romantiskām un senām ieliņām un krodziņiem, gan ainaviskus dabas skatus, gan no pagājušajām paaudzēm palikušo militāro mantojumu - Irbenes lokatoru, kas saglabājies kopš PSRS armijas laikiem un cariskās Krievijas laikā 19. un 20. gs. mijā būvēto Liepājas Karostu. Gar jūras krastu atrodamas daudzas zvejnieku pilsētiņas, kur var nobaudīt vietējo zvejnieku ķertas un kūpinātas zivis. Īpašu uzmanību pelnījusi Kuldīga – viena no visjaukākajām Kurzemes pilsētiņām, kur atrodas Eiropas platākais dabīgais ūdenskritums – Ventas rumba, kas ir 240 m plata.

 

Kurzemes plānošanas reģionā ietilpst - Ventspils, Aizputes, Alsungas, Brocēnu, Dundagas, Durbes, Grobiņas, Kuldīgas, Mērsraga, Nīcas, Pāvilostas, Priekules, Rojas, Rucavas, Saldus, Skrundas, Talsu, Mērsraga un Vaiņodes novadi.

Lielākās Kurzemes pilsētas ir – Liepāja, Ventspils, Saldus, Kuldīga un Talsi.

 

Tomēr nebrīnieties, ja kādā no Latvijas ceļvežiem ieraudzīsiet, ka Kurzemē ietilpst arī Kandavas, Tukuma, Jaunpils un Engures novadi. Pirms Latvijā tika uzsākta teritoriālā reforma, šie novadi tika klasificēti kā Kurzemē ietilpstoši, līdz ar to tūrisma nozarē joprojām bieži tiek lietots šis iepriekšējais teritorijas iedalījums.