Aizvērt
Change language

Kvalitātes zīmes Latvijā

PĀRTIKA

Sertificēti bioloģiskās lauksaimniecības produkti. ES kvalitātes zīme, kas informē patērētāju, ka gandrīz visas marķētā produkta sastāvdaļas ir iegūtas ar bioloģiskām metodēm, produkts atbilst noteiktām kontroles režīma normām, un pie patērētāja tas nonākt tieši no ražotāja/apstrādātāja aizzīmogotā iepakojumā. Uz etiķetes norādīts ražotājs/apstrādātājs/pārdevējs un kontrolējošās institūcijas nosaukums vai koda numurs. 

Vairāk informācijas: www.europa.eu

 

Latvijas ekoprodukts. 
Latvijas bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas preču zīme, ar kuru tiek marķēti sertificētu ražotāju bioloģiski ražoti produkti. To ražošana tiek kontrolēta un ražošanas procesā netiek izmantotas ķīmiski sintezētas vielas un ģenētiski modificēti organismi. 

Vairāk informācijas: www.ekoprodukti.lv 

 

Kvalitatīvs produkts. 
Ar „karotīti” marķētie produkti audzēti un ražoti Latvijā. Šo preču ražotāji ir pakļauti regulārām produktu izcelsmes, kvalitātes un standartu atbilstības pārbaudēm. 

Vairāk informācijas: www.karotite.lv

 

Veselīgs produkts. 
Latvijas Diētas ārstu asociācijas zīme, ar kuru tiek marķēti pārtikas produkti, kas ir atzīti par veselīgiem lietošanai ikdienas uzturā (ar samazinātu cukura, sāls, taukvielu daudzumu u.tml.). 

Vairāk informācijas: www.bode.lv

 

Eko zīme „Zaļā josta”. 
Ar šo zīmi marķēto produktu iepakojums pēc izlietošanas tiek savākts, sašķirots un pārstrādāts otrreizējās izejvielās. Eko zīme informē pircēju, ka preces ražotājs ir videi draudzīgs. 

Vairāk informācijas: www.zalajosta.lv

 

APKALPOJOŠĀ SFĒRA

Tourist - Friendly kvalitātes zīme. 
Kvalitātes zīme tiek piešķirta apkalpojošā sfērā strādājošiem uzņēmumiem (taksometru firmām, naktsmītnēm, ēdināšanas iestādēm u.c.), lai apliecinātu, ka attiecīgajā uzņēmumā tiek nodrošināti kvalitatīvi un droši pakalpojumi. 

Vairāk informācijas: www.touristfriendlyriga.lv

 

PRECES, KAS RAŽOTAS LATVIJĀ

Zīmols "Latvijas Produkts" ir izveidots, lai piešķirtu Latvijā ražotiem produktiem kvalitātes zīmi, tādējādi veicinot produktu un uzņēmumu atpazīstamību, apliecinot to kvalitāti un pastarpināti veicinot vietējās produkcijas pārdošanas apjomus Latvijā. Preču zīme "Latvijas Produkts" ļauj vietējiem iedzīvotājiem atpazīt un iegādāties pašmāju produktus, ir viegli pamanāma un atpazīstama zīme, kas norāda patērētājam uz precēm, kas ražotas Latvijā. Vairāk informācijas: www.latvijasprodukts.lv, www.latvijas-produkts.lv.