Aizvērt
Change language

Nedēļas nogale Rīgā

Rīga - Latvijas galvaspilsēta. Pilsēta, kas piedāvā plašas atpūtas iespējas gan aktīvās atpūtas piekritējiem, gan kultūras dzīves baudītājiem.

Rīga iekļauta UNESCO kultūras mantojuma sarakstā un 2014. gadā kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu.

 

Galvenās apskates vietas un vēsturiskie objekti atrodas vecpilsētā un tai blakus esošajā centrā. Izstaigājiet Vecrīgas šaurās viduslaiku ieliņas, uzbrauciet Pēterbaznīcas tornī, lai apskatītu pilsētu no putnu lidojuma. Uzmeklējiet jūgendstila ēku rajonu pilsētas klusajā centrā (Elizabetes, Alberta un citas tuvējās ielas), kā arī iegriezieties vietējos krodziņos un restorānos. 

 

Tiem, kas mīl kultūru, iesakām apmeklēt Latvijas Nacionālo operu, teātri vai izvēlēties kaut ko no bagātīgā koncertdzīves piedāvājuma. Iesakām apmeklēt arī Rīgas centrāltirgu un kultūras centru Spīķeri, zooloģisko dārzu, Lido restorānus (īpaši Krasta ielas kompleksu), alternatīvās kultūras dzīves centru Andrejsalā, Melngalvju namu, Okupācijas muzeju, Brīvības pieminekli, Valsts Mākslas muzeju, Brīvdabas muzeju un daudz ko citu. 

 

Galvenais Rīgas izklaides centrs ir Vecrīga, kur atrodas daudz dažādu stilu kafejnīcu, restorānu, bāru un klubu. Vasarā vecpilsētas skvēros un ieliņās darbojas āra kafejnīcas, kurās var satikties ar draugiem vai vērot pilsētas ielās notiekošo un nereti klausīties dzīvo mūziku. Ārā var būt sals vai līt lietus, bet, ieejot kādā no Rīgas klubiem, naktsdzīve turpinās. Iespēju loks ir visai plašs. Varat izvēlēties gan dejas līdz pašam rītam, gan klusu un mierīgu pasēdēšanu kādā tējnīcā, gan pavadīt brīvo laiku kādā no biljarda vai kazino zālēm.