Aizvērt
Change language

Rīgas koka arhitektūra

Aptuveni 4000 koka ēku. Neizklausās pēc tipiskas 21. gs. Eiropas pilsētas, bet, kurš gan teica, ka Rīga ir tipiska? Nevienai citai no Eiropas pilsētām nav saglabājies tik daudz koka ēku no iepriekšējiem gadsimtiem, un tieši tāpēc koka arhitektūrai ir īpaša loma Rīgas pilsētvidē.

 

Latvijas viesiem Rīgas koka arhitektūra redzama, jau braucot pa Kalnciema ielu - no lidostas uz pilsētas centru. Ielas abās pusēs skatam paveras 19. gs. vienstāva un divstāvu koka ēkas.

Visas Kalnciema ielas garumā var redzēt gan koka un ķieģeļu, gan paneļu mājas. Līdzīga tendence ir vērojama arī citviet Rīgā, kur gan jūgendstils, gan modernā un koka arhitektūra ir redzamas līdzās viena pie otras.

 

Iesakām noteikti doties nelielā pastaigā arī ārpus Rīgas centra, piemēram uz Āgenskalnu vai Ķīpsalu. Šajos rajonos labi izjūtama 19. gs. elpa, jo tur nav ne pilsētas burzmas, ne modernās arhitektūras, toties pārsvarā ir mazas, bruģētas, smilšainas ieliņas un koka ēkas, kas katra glabā savu vēstures liecību. Nebrīnieties, ja arī citviet Rīgā redzēsiet ēku kvartālus, kur ir tikai koka arhitektūra. Rīga spēj pārsteigt arī ar to, ka vēl mūsdienās Eiropas lielpilsētā ir saglabājusies šāda veida apbūve!