Aizvērt
Change language

RĪGAS reģions

Rīgas reģions atrodas Latvijas centrālajā daļā, un tā centrs ir Latvijas valsts galvaspilsēta Rīga. Rīga atrodas Baltijas jūras Rīgas jūras līča dienvidu piekrastē. Pilsētai cauri tek Latvijas lielākā upe - Daugava. Rīgu 1201. gadā dibināja vācu tirgotāji, un tā ir bijusi Hanzas pilsēta, un tieši šeit – Rīgā, 1918. gada 18. novembrī, tika proklamēta Latvijas Republika. Rīgas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO pasaules kultūras un dabas mantojuma sarakstā.

Plašāku informāciju par Latvijas galvaspilsētu RĪGU meklējiet sadaļā PILSĒTU CEĻVEDIS.

 

Ja nevēlaties uzkavēties tikai Rīgā, dodieties izbraucienā līdz netālu esošajam Babītes novadam, kur izstaigājiet 5 km garo Tīreļa purva laipu, kas ļaus Jums iepazīt savdabīgi skaisto purva pasauli, vai arī dodieties pastaigā pa Ķemeru nacionālo parku, kas atrodas netālu no Babītes pagasta - Engures pagastā.

 

Ja izlemsiet braukt uz Latvijas ziemeļu pusi, aizbrauciet līdz Salacgrīvas novadam, lai apskatītu nēģu tačus un iepazītu nēģu zvejnieku arodu, kas pasaulē ir maz izplatīts, bet pa ceļam uz Salacgrīvu, piestājiet Saulkrastu novadā un izstaigājiet pasaules lielākā meļa, savu izdomāto piedzīvojumu stāstnieka Hieronīma Kārļa Frīdriha fon Minhauzena (Karl Friedrich Hieronymus Freiherr von Münchhausen) meža taku un muzeju.

Bet, ja Jūsu ceļš ved uz Zemgales pusi, tad iegriezieties Ikšķiles novadā un apskatiet Sv.Meinarda salu ar Baltijā pirmās mūra celtnes - baznīcas drupām. Savukārt, ceļā uz Vidzemi noteikti piestājiet Siguldā un apmeklējiet Gaujas senleju.

 

Rīgas reģionā skatāmas arī daudzas pilis – vienā dienā apceļojamas būs Jaunpils viduslaiku pils Jaunpils novadā, Šlokenbekas muiža Engures novadā, Durbes un Jaunmoku pilis Tukuma novadā, vai arī Krimuldas muiža Krimuldas novadā, Bīriņu un Igates pilis Limbažu novadā, Turaidas viduslaiku pils Siguldas novadā.

 

Bet, ja Jūs vilina jūra un tās piekraste, tad noteikti apciemojiet vienu no Latvijas kūrortpilsētām – Jūrmalu, ar tās 32 km garo balto smilšu pludmali, vai arī dodieties uz Latvijas ziemeļu pusi un tur esošo jūras piekrasti, kas bagāta ar smilšakmens klintīm, akmeņainiem līcīšiem un smilšainām pludmalēm. Pārgājiens pa šo akmeņaino jūras krastu, kas stiepjas 14 km garumā Salacgrīvas un Limbažu novados, ļauj izbaudīt burvīgu atpūtu, pie tam šajā posmā apskatāmi vairāki savdabīgi dabas veidojumi, piemēram, Ķurmrags un Vesczemju sarkanās klintis. Savukārt pie Salacgrīvas atrodas randu pļavas – unikāls dabas liegums, viena no nozīmīgākajām putnu ligzdošanas vietām Eiropā.

 

Jums būs viegli apceļot Rīgas reģionu, jo visi apskates objekti atrodas netālu no Rīgas, augstākais divu stundu braucienā ar automašīnu vai sabiedrisko transportu.

 

Rīgas reģiona teritorijā ietilpst - Ādažu, Alojas, Babītes, Baldones, Carnikavas, Engures, Garkalnes, Ikšķiles, Inčukalna, Jaunpils, Kandavas, Krimuldas, Ķeguma, Ķekavas, Lielvārdes, Limbažu, Mālpils, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu, Salacgrīvas, Salaspils, Saulkrastu, Sējas, Siguldas, Stopiņu un Tukuma novadi. Rīgas reģiona lielākās pilsētas ir: Rīga, Jūrmala, Tukums, Ogre, Sigulda un Limbaži.