Aizvērt
Change language

Sabiles Vīna kalns

Sabiles Vīna kalns

Vīna kalns atrodas vienā no Latvijas mazpilsētām – Sabilē, un tas ir oficiāli atzīts kā vistālāk uz ziemeļiem atrodošais vīna dārzs, kur brīvā dabā tiek audzētas vīnogas. Par to liecina arī ieraksts Ginesa rekordu grāmatā.

Vīna kalna augstums ir 33,7 m (~115 m virs jūras līmeņa) un kopējā dārza platība ir 1,5 ha.

 

Vīna kalna pirmsākumi atrodami jau 14.-16. gs., bet īpašu ievērību Sabiles vīns ieguvis Hercoga Jēkaba laikā - 17. gs., kad Vīna kalna stiprais un skābenais vīns bijis ļoti iecienīts gan hercogistes galmos, gan citās Eiropas valstīs.

Sabiles Vīna kalns piedzīvojis divus pagrimumus, pēdējais no tiem bija Otrā pasaules kara laikā, tomēr 1989. gadā Vīna kalna darbība atkal tika atjaunota.

 

Vīna kalns jau izsenis ir bijis ļoti svarīga Sabiles pilsētas daļa. Par to liecina arī par Sabiles pilsētas simbolu kļuvušais un ģerbonī redzamais vīnogu ķekars.

 

Tūristiem Vīna kalns ir apskatāms no maija, tomēr vislabākais laiks, kad apmeklēt kalnu, ir jūlija pēdējā nedēļā, kad Sabiles Vīna kalnā notiek Sabiles Vīna svētki. Svētki parasti ilgst 3 dienas, un tajos neiztiek bez vīna degustēšanu, teatralizētiem uzvedumiem un atrakcijām.

 

Īsto, no Sabiles vīnogām darināto vīnu, var pagaršot tikai degustāciju laikā kalna pakājē, jo vīnogu raža nav liela un veikalu plauktos šis vīns diemžēl nav atrodams.