Aizvērt
Change language

Salacgrīvas nēģu tači

Nēģis daudziem ir kā delikatese, tomēr ir arī cilvēki, kas nevēlas to ēst tādēļ, ka pēc izskata tas atgādina čūsku, un čūsku ēšana ne vienmēr asociējas ar patīkamām izjūtām. Tomēr, pareizi pagatavots, nēģis ir patiesi ļoti garšīgs. (Tautā cilvēki nēģus sauc un pieskaita zivju klasei, tomēr patiesībā zoologi tos ierindojuši bezžokļaiņu virsklasē.)

 

Nēģu tacis ir tradicionāls un unikāls zvejas veids, tomēr nēģu zveja pasaulē ir maz izplatīta, tāpēc to, ko Jūs variet ieraudzīt šeit, Latvijā, Salacgrīvā, iespējams, Jūs neredzēsiet nekur citur pasaulē.

Tikai Salacgrīvā mūsdienās īstai nēģu zvejai joprojām lieto murdu taci - unikālu zvejas paņēmienu ar daudzu gadsimtu vēsturi. Salacas nēģu tacis ir īpašas konstrukcijas laipa, kas būvēta pēc senajām metodēm no vairākus gadus gatavinātiem egļu kokmateriāliem, neizmantojot nevienu skrūvi vai naglu. Taci ierīko gandrīz visā upes platumā, no tā upes straumē iegremdē nēģu murdus, un notiek zveja.

 

Nēģu zveja notiek no augusta līdz februārim. Šajā laikā Jūs variet doties apskatīt Salacgrīvas nēģu taci, nobaudīt uz vietas pagatavotos nēģus vai arī vienkārši lieliski pavadīt laiku pie vienas no rāmākajām Latvijas upēm – Salacas.

Jāatzīmē, ka, ja Jūs vēlaties doties uz Salacgrīvas nēģu taci, Jums ir jāpiesaka Jūsu apmeklējums jau priekšlaicīgi.