Aizvērt
Change language

Venta rumba Kuldīgā

Venta rumba Kuldīgā
Foto: www.majaslegendas.lv
Adrese:
Kuldīga
Kuldīgas nov.
GPS:
N 56° 58' 9.66"
E 21° 58' 46.18"
Mājas lapa:

Ventas rumba ir īstena Latvijas dižvieta – tas ir ne vien Latvijas izcilākais ūdenskritums, bet platākais ūdenskritums Eiropā! Ventas rumbas platums ir vidēji 100 m - 110 m, taču palu laikā rumbas platums sasniedz līdz pat 275 m. Ventas rumba ir dabas piemineklis un ietilpst Ventas ielejas dabas liegumā.

 

Ventas tecējums rumbas tuvumā rada īpašu šalkoņu. Iespējams, Ventas rumbai nepiemīt pasaules lielo ūdenskritumu elpu aizraujošais stāvums un mežonīgais ātrums, taču tajā ir kaut kas burvīgs – miera veldzējums miesai un garam. Ievērojamais latviešu aktieris Ēvalds Valters reiz teicis, ka "būtu ar mieru dzīvot kaut vai būcenītī, lai tikai varētu dzirdēt rumbas šalkto melodiju, kurai nelīdzinās nekas pasaulē". 

 

Ik pavasari pēcpusdienas saulē var vērot aizraujošu skatu - kā zivis, īpaši vimbas, cenšas uzveikt rumbu un pārlēkt tai pāri. Jāmin, ka lidojošas zivis Kuldīgā nav fantāzijas auglis! Proti, pirms aptuveni 300 gadiem Kurzemes hercogs Jēkabs uz rumbas uzstādītos grozos iedomājās ķert zivis, kas nārsta laikā peldēja pret straumi un leca pāri rumbai. Hercoga Jēkaba izgudroto zivju ķeramo ierīču dēļ Kuldīgu senatnē dēvēja par pilsētu, kur lašus ķer gaisā.

 

Informācija sagatavota sadarbībā ar www.majaslegendas.lv