Aizvērt
Change language

Vidzemes reģions

Vidzeme atrodas Latvijas ziemeļaustrumos un robežojas ar Igauniju un Krieviju.

 

Vidzeme vienmēr cilvēku apziņā asociējusies ar savu dabas skaistumu, tikai Vidzmei raksturīgo dabas ainavu – kalniem un lejām, mežiem un pļavām, purviem un upēm. Tieši Vidzemē atrodas Latvijas augstākais kalns Gaiziņš (311,6 m vjl).

 

Par Vidzemi svarīgi piebilst, ka tā ir vieta Latvijā, kur ir visvairāk sastopami senlatviešu pilskalni un viduslaiku pilis, kas saglabājušās no dažādiem vēstures posmiem - Livonijas ordeņa pilsdrupas Cēsīs, netālu no Valmieras esošā Dikļu pils, kas celta neobaroka stilā (1896. gads), pie Āraišu ezera esošā Āraišu ezerpils, kas ir Baltijā pirmais arheoloģiskais brīvdabas muzejs u.c. pilis.

 

Esot Vidzemē, noteikti izbrauciet ar mazbānīti – Alūksne-Gulbene, jo tieši šis dzelzceļa posms ir vienīgais vispārējās lietošanas šaursliežu dzelzceļš Baltijā. Tāpat paviesojieties arī pilsētā Valkā, kas ir viena no sešām pilsētām pasaulē, kur divu valstu robeža šķērso tieši pilsētas centru – viena pilsētas puse ir Valka, kas atrodas Latvijas teritorijā, bet otra – Valga, kas atrodas Igaunijā.

 

Atpūta Vidzemē būs izdevusies, ja Jums patīk pārgājieni vienatnē vai kopā ar ģimeni, jo gar vienu no skaistākajām Vidzemes upēm (kā arī garāko Latvijas upi) – Gauju ir izveidoti daudzi pastaigu un velo maršruti. Gauja arī piedāvā plašas laivošanas iespējas visiem, kas vēlas baudīt ūdens tūrismu.

 

Vidzemes plānošanas reģiona teritorijā ietilpst: Alūksnes, Amatas, Apes, Beverīnas, Burtnieku, Cēsu, Cesvaines, Ērgļu, Gulbenes, Jaunpiebalgas, Kocēnu, Līgatnes, Lubānas, Madonas, Mazsalacas, Naukšēnu, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas, Rūjienas, Smiltenes, Strenču, Valkas, Varakļānu un Vecpiebalgas novadi, bet Vidzemes lielākās pilsētas ir: Valmiera, Cēsis, Madona, Gulbene, Alūksne un Valka.