Aizvērt
Change language

Zemgales reģions

Zemgale atrodas Latvijas centrālajā daļā – Zemgales līdzenumā un tai ir gara sauszemes robeža ar Lietuvu.

 

Zemgales dabas ainavai raksturīgi plaši lauki, jo Zemgales zeme vienmēr ir bijusi īpaši auglīga, līdz ar to šajā reģionā ir labi attīstīta lauksaimniecība un iekoptas lauku teritorijas.

 

Mūsdienās Zemgalē ir saglabājušies neskaitāmi apskates objekti – pilskalni, muižas, pilis, parki un dižkoki, kas liecina par novada bagāto kultūrvēsturi.

 

Nozīmīgākās apskates vietas Zemgalē ir Rundāles, Bauskas, Jelgavas un Mežotnes pilis, kas ir klasiski 15.-18. gs. arhitektūras pieminekļi, kā arī Krustpils pils un Kokneses pils pilsdrupas.

Zemgalē noteikti apskates vērts ir Tērvetes dabas parks ar vairāk kā simts koka skulptūrām, kas veidotas pēc Latvijas ievērojamās rakstnieces Annas Brigaderes pasaku lugu motīviem. Apmeklējiet arī netālu no Dobeles esošo Baltijā lielāko ceriņu dārzu un Pokaiņu mežu ar tā nostāsiem par mežā esošo akmeņu pārdabiskajām spējām, kā arī Tīreļpurvu un Ložmetējkalnu, kas ir viens no labāk saglabātajiem Pirmā pasaules kara kaujas laukiem Eiropā, kurā apskatāmas Ziemassvētku kauju piemiņas vietas.

 

Caur Zemgalei plūst vairākas Latvijas upes – Daugava, Lielupe, Mūsa un Mēmele, kas aktīvi tiek izmantotas izbraucieniem ar laivām, tā baudot vasaru un apskatot savdabīgās upes krastu kritenes Skaistkalnes apkaimē.

 

Zemgales pilsētās ik gadu notiek arī interesanti pasākumi, piemēram, kantri un Senās mūzikas festivāli Bauskā, Eiropas čempionāts motokrosā “Mūsas” trasē, Ledus skulptūru festivāls Jelgavā.

 

Zemgales plānošanas reģionā ietilpst Aizkraukles, Skrīveru, Jaunjelgavas, Kokneses, Neretas, Pļaviņu, Bauskas, Rundāles, Iecavas, Vecumnieku, Dobeles, Auces, Tērvetes, Jelgavas, Ozolnieku, Jēkabpils, Aknīstes, Krustpils, Salas un Viesītes novadi. Zemgales lielākās pilsētas: Aizkraukle, Bauska, Dobele, Jelgava un Jēkabpils.